سونی گزارشی مبنی بر اینکه این شرکت گفته است انتظارات خود برای تولید پلی استیشن 5 (PlayStation 5) را 4 میلیون واحد کاهش داده و اکنون انتظار دارد تا پایان ماه مارس حدود 11 میلیون دستگاه تولید کند را، تکذیب می کند.

در بیانیه سونی که به آمده است: "در حالی که ما جزئیات مربوط به ساخت را منتشر نمی کنیم ، اطلاعات ارائه شده توسط بلومبرگ نادرست است." "ما از زمان شروع تولید انبوه ، تعداد تولید PlayStation 5 را تغییر نداده ایم."

در گزارش اصلی که توسط بلومبرگ منتشر شد ، گفته شده بود که این شرکت تولید راه اندازی خود را تقریباً به نصف کاهش می دهد. بلومبرگ پیش از این گزارش داده بود که سونی قصد دارد تولید خود را تا پایان دسامبر به حدود 10 میلیون دستگاه برساند ، اما روز سه شنبه گزارش داد که این شرکت با مشکلات تولید روبرو شده است.

طبق گفته بلومبرگ ، گفته می شود سیستم روی تراشه PS5 که توسط AMD طراحی شده است - مسئله خاصی با بازدهی 50 درصد در یک نقطه است ، به این معنی که نیمی از قطعات تولید نشده مناسب برای حمل و نقل. به گفته بلومبرگ ، در حالی که این رقم در حال بهبود است ، بازده "هنوز به یک سطح ثابت نمی رسد."

کمبود تراشه جهانی ناشی از جنگ تجاری دونالد ترامپ و شیوع ویروس کرونا به دلیل کمبود کنسول های پلی استیشن 5 و کندی تولید مقصران اصلی گران بودن PlayStation 5 هستند. سونی می گوید: کمبود تراشه های نیمه هادی همان چیزی است که مصرف کنندگان کنسول بازی های ویدیویی خود را برای کاربران بسیار دشوار کرده است.