سلام دوستان عزیز

چند روزی هستش که نسخه جدید اساسین با نام Assassin's Creed Valhalla منتشر شده است. در این قسمت از Assassin's Creed شما در سرزمین وایکینگ ها هستید و قطعا نقش یک واکینگ را بازی میکنید.این بازی در زمستان منتشر میشود، یعنی همزمان با تعطیلات سال نو میلادی.

 این بازی بعنوان یک بازی بین نسلی منتشر میشود، یعنی برای پی اس 4 و پس اس 5 و نسل جدید وقدیم ایکس باکس میباشد .

حالا والهالا (Valhalla) چی هست؟

Valhalla یک نوع بهشت اسکاندیناوی میباشد.

یعنی اگر سربازهای وایکینگ در جنگ می مردند، نیمیشون مستقیم به Valhalla میرفتن جایی که اودین فرمانروایی میکنه و در آزگارد قرار داره .

حالا سعی میکنم که در مورد خدایان اسکاندیناوی بعدا بیشتر توضیح بدم. همچینین این بازی شامل مناطق بزرگ و متعددی است شامل مناطقی مانند Skellige و Velen را در برمیگیرد. در این بازی میتوان به مناطق قبلی نیز سفر کرد و رفت و آمد داشت. 

بازی در نروژ و بریتانیا و اسکاندیناوی جریان خواهد داشت.  خدایان و اسطوره های اسکاندیناوی باستان نیز در این بازی حضور دارند. شما با استفاده از کشتی و خدمه شخصی سازی خود میتوانید به مناطق مختلف سفر و غارت کنید. همچینین میشود سکونتگاه بسازید، و کسانی را  که استخداممیکنید در این سکونتگاه زندگی خواهند کرد. ساخت یک ارتش وایکینیگی برای نجات سرزمین خود است. شخصیت اصلی این بازی ، به نام Eivor بوده و بازیکنان میتوانند جنسیت آن را انتخاب کنند.

در ادامه میتوانیم تمام تجهیزات بازی را شخصی سازی و ارتقا بدهیم. در مقطعی از بازی Eivor با فرقه قاتلین برخورد داشته و تیغه مخفی معروف سری (hidden-blade) را دریافت میکند.

 Ubisoft قصد دارد در این نسخه ادامه اصلی فرنچایز را روایت کند . Ubisoft با کمک 14 استدیو دیگر بیش از دوسال ونیم مشغول توسعه این اثر بوده و همچنین کارگردانی این عنوان برعهده آقای اشرف اسماعیل بوده است. 

همچنین این بازی مانند تمامی نسخه های قبلی بر روی تمام پلتفرم های خانگی (PS4, Xbox, PC)  عرضه خواهد شد.